THSLL Districts
Central North San Antonio South West

2019 Championship Archive

Select Season : 2013 |  2014 |  2015 |  2016 |  2017 |  2018 |  2019 |  2021 |  2022 |  Video-Archives

2019 Championship Brackets

Division I Championship Bracket
Division II Championship Bracket

2019 Post Season Scores

Scores are posted immediately when the home team submits their game report to the league.

Date Teams Game Type Winner Score
05/12 Episcopal School of Dallas vs Highland Park State Playoffs Episcopal School of Dallas 9-6
05/12 Smithson Valley vs Prosper State Playoffs Prosper 5-11
05/11 Highland Park vs Westlake State Playoffs Highland Park 12-10
05/11 Episcopal School of Dallas vs Dallas Jesuit State Playoffs Episcopal School of Dallas 5-4
05/11 Keller vs Prosper State Playoffs Prosper 6-10
05/11 Smithson Valley vs Klein State Playoffs Smithson Valley 11-9
05/05 Episcopal School of Dallas vs Woodlands DI Super Regionals Episcopal School of Dallas 12-4
05/05 Southlake vs Westlake DI Super Regionals Westlake 3-12
05/05 Memorial vs Dallas Jesuit DI Super Regionals Dallas Jesuit 1-8
05/05 Kingwood vs Highland Park DI Super Regionals Highland Park 3-18
05/04 Memorial vs Vandegrift DI Super Regionals Memorial 11-9
05/04 Dripping Springs vs Kingwood DI Super Regionals Kingwood 10-14
05/04 Austin vs Episcopal School of Dallas DI Super Regionals Episcopal School of Dallas 5-14
05/04 Southlake vs St. John's DI Super Regionals Southlake 15-9
04/30 Coppell vs Highland Park District Playoffs Highland Park 4-17
04/30 Southlake vs St. Mark's District Playoffs Southlake 7-6
04/29 Fort Worth Lacrosse vs Parish Episcopal District Playoffs Parish Episcopal 8-11
04/29 Plano vs Keller District Playoffs Keller 4-18
04/29 Plano East vs Lovejoy District Playoffs Lovejoy 6-18
04/29 Frisco vs Dallas Jesuit District Playoffs Dallas Jesuit 5-11
04/29 Rockwall vs Episcopal School of Dallas District Playoffs Episcopal School of Dallas 4-16
04/29 Hebron vs Prosper District Playoffs Prosper 4-15
04/28 Vandegrift vs Westlake District Playoffs Westlake 2-17
04/28 St. John's vs Memorial District Playoffs St. John's 12-4
04/28 Pearland vs Klein District Playoffs Klein 9-14
04/28 Georgetown vs Regents School of Austin District Playoffs Georgetown 8-7
04/28 Dripping Springs vs Austin District Playoffs Austin 10-11
04/28 Kingwood vs Woodlands District Playoffs Woodlands 0-14
04/28 The Emery/Weiner School vs George Ranch District Playoffs The Emery/Weiner School 5-3
04/28 St. Michael's vs Westwood District Playoffs St. Michael's 8-7
04/27 St. Michael's vs Bowie District Playoffs
04/27 Westlake DII vs Georgetown District Playoffs Georgetown 7-14
04/27 Gateway vs Regents School of Austin District Playoffs Regents School of Austin 4-14
04/26 Dripping Springs vs Westlake District Playoffs Westlake 2-17
04/26 Austin vs Vandegrift District Playoffs Vandegrift 7-12
04/25 St. Michael's vs Gateway District Playoffs Gateway 8-13
04/25 Klein vs Ridge Point District Playoffs Klein 5-4
04/25 Bellaire vs George Ranch District Playoffs George Ranch 11-12
04/24 Kingwood vs Memorial District Playoffs Kingwood 10-9
04/24 St. John's vs Woodlands District Playoffs Woodlands 6-9
04/23 Bowie vs Georgetown District Playoffs Georgetown 0-17
04/23 The Village School vs Bellaire District Playoffs Bellaire 1-13
04/23 Concordia Lutheran vs George Ranch District Playoffs George Ranch 0-1
04/23 Cy Woods vs Ridge Point District Playoffs Ridge Point 2-15
04/23 Dripping Springs vs Lake Travis District Playoffs Dripping Springs 7-6
04/23 Cedar Ridge vs Regents School of Austin District Playoffs Regents School of Austin 1-19
04/23 Westside vs St. Pius X District Playoffs St. Pius X 3-6
04/23 Klein vs Magnolia District Playoffs Klein 12-8
04/23 Stratford vs Pearland District Playoffs Pearland 5-9
04/23 Round Rock vs Austin District Playoffs Austin 8-14
04/22 Seven Lakes vs St. John's District Playoffs St. John's 10-16