2021 Championship Archive

Select Season : 2013 |  2014 |  2015 |  2016 |  2017 |  2018 |  2019 |  2021 |  Video-Archives

2021 Championship Brackets

Class AA
Class A
Class B
Class C
Class D

2021 Post Season Scores

Scores are posted immediately when the home team submits their game report to the league.

Date Teams Game Type Winner Score
05/09 Dallas Jesuit vs Highland Park Class AA State Championship Dallas Jesuit 10-8
05/09 Coppell vs Vandegrift Class B State Championship Coppell 5-4
05/09 Atascocita vs Pearland Class B State Championship Pearland 5-10
05/08 Grapevine vs Magnolia Class C State Championship Magnolia 4-18
05/08 Trinity Valley School vs Bridge Lacrosse Class D State Championship Bridge Lacrosse 5-10
05/08 Episcopal School of Dallas vs Dallas Jesuit Class AA State Championship Dallas Jesuit 3-9
05/08 Coppell vs St. Mark's Class A State Championship Coppell 10-8
05/08 Woodlands vs Highland Park Class AA State Championship Highland Park 4-7
05/08 Pearland vs Westlake Class B State Championship Pearland 14-3
05/08 Austin vs Vandegrift Class A State Championship Vandegrift 8-9
05/08 Atascocita vs Keller Class B State Championship Atascocita 11-10
05/02 Dripping Springs vs Austin Class A Super Regionals Austin 8-11
05/02 Woodlands vs Westlake Class AA Super Regionals Woodlands 14-10
05/02 Strake Jesuit vs Coppell Class A Super Regionals Coppell 5-13
05/02 Gateway vs Magnolia Class C Super Regionals Magnolia 6-10
05/02 Katy vs Atascocita Class B Super Regionals Atascocita 10-11
05/02 Westwood vs Pearland Class B Super Regionals Pearland 9-12
05/02 Kinkaid vs Vandegrift Class A Super Regionals Vandegrift 5-9
05/02 Episcopal Houston vs St. Mark's Class A Super Regionals St. Mark's 4-11
05/02 Langham Creek vs Keller Class B Super Regionals Keller 6-18
05/02 Lovejoy vs Westlake Class B Super Regionals Westlake 12-17
05/02 Vista Ridge vs Grapevine Class C Super Regionals Grapevine 9-10
05/01 St. John's vs Austin Class A Super Regionals Austin 9-12
05/01 Highland Park B vs Westwood Class B Super Regionals Westwood 4-8
05/01 Parish Episcopal vs Magnolia Class C Super Regionals Magnolia 12-13
05/01 Alamo Heights vs Grapevine Class C Super Regionals Grapevine 11-12
05/01 Memorial vs Dripping Springs Class A Super Regionals Dripping Springs 7-12
05/01 Rouse vs Bridge Lacrosse Class D Super Regionals Bridge Lacrosse 4-15
05/01 Katy vs Georgetown Class B Super Regionals Katy 8-5
05/01 Round Rock vs Coppell Class A Super Regionals Coppell 0-1
05/01 Strake Jesuit vs Cy Woods Class A Super Regionals Strake Jesuit 12-8
05/01 Trinity Valley School vs Emery/Weiner School Class D Super Regionals Trinity Valley School 8-7
05/01 Prosper vs Atascocita Class B Super Regionals Atascocita 5-9
05/01 Regents School of Austin vs Pearland Class B Super Regionals Pearland 4-13
05/01 Frisco vs Kinkaid Class A Super Regionals Kinkaid 6-8
05/01 Southlake vs Episcopal School of Dallas Class AA Super Regionals Episcopal School of Dallas 5-15
05/01 Rockwall vs Episcopal Houston Class A Super Regionals Episcopal Houston 5-13
05/01 Ridge Point vs Lovejoy Class B Super Regionals Lovejoy 6-9
05/01 Clear Springs vs Vista Ridge Class C Super Regionals Vista Ridge 5-9
05/01 Lake Travis vs Dallas Jesuit Class AA Super Regionals Dallas Jesuit 3-5
05/01 Anderson vs Langham Creek Class B Super Regionals Langham Creek 6-7
05/01 Kingwood vs Vandegrift Class A Super Regionals Vandegrift 3-12
05/01 Plano West vs St. Mark's Class A Super Regionals St. Mark's 4-15
05/01 Woodlands B vs Keller Class B Super Regionals Keller 3-15
05/01 Klein vs Westlake B Class B Super Regionals Westlake B 6-10
05/01 Gateway vs TMI Episcopal Class C Super Regionals Gateway 11-10
05/01 Plano East vs Regents School of Austin State Playoffs Regents School of Austin 9-12
04/30 Hyde Park vs Trinity Valley School Class D Super Regionals Trinity Valley School 7-15
04/29 Allen vs Highland Park Class AA Super Regionals Highland Park 0-18
04/27 Plano West vs McKinney District Playoffs Plano West 10-9
04/25 Hyde Park vs Rouse District Playoffs Rouse 7-10
04/25 Gateway vs Vista Ridge District Playoffs Vista Ridge 4-12
04/25 Stratford vs Woodlands B District Playoffs Woodlands B 6-10
04/25 Atascocita vs Pearland District Playoffs Pearland 11-12
04/25 Klein vs Ridge Point District Playoffs Ridge Point 0-1
04/25 Katy vs Langham Creek District Playoffs
04/25 Westlake B vs Georgetown District Playoffs Westlake B 12-8
04/25 Clear Springs vs Magnolia District Playoffs Magnolia 5-16
04/25 Anderson vs Westwood District Playoffs Westwood 5-10
04/24 Katy vs Atascocita District Playoffs Atascocita 0-1
04/24 St. Michael's vs Vista Ridge District Playoffs Vista Ridge 0-1
04/24 Klein vs Stratford District Playoffs Klein 8-7
04/24 Regents School of Austin vs Smithson Valley District Playoffs Regents School of Austin 10-7
04/24 St. Andrew's vs Gateway District Playoffs Gateway 5-10
04/24 Cy Woods vs Woodlands District Playoffs Woodlands 1-18
04/24 Anderson vs Georgetown District Playoffs Georgetown 6-12
04/24 Strake Jesuit vs Memorial District Playoffs Strake Jesuit 9-4
04/24 Episcopal Houston vs Kinkaid District Playoffs Episcopal Houston 12-7
04/24 Westlake B vs Westwood District Playoffs Westlake B 11-10
04/24 Canyon vs Hyde Park District Playoffs Hyde Park 4-12
04/23 McCallum vs Rouse District Playoffs Rouse 3-15
04/23 Ridge Point vs Woodlands B District Playoffs Ridge Point 6-5
04/23 Langham Creek vs Pearland District Playoffs Pearland 3-13
04/22 Anderson vs Regents School of Austin District Playoffs Anderson 7-3
04/22 Lamar vs Magnolia District Playoffs Magnolia 3-18
04/22 Kinkaid vs Cy Woods District Playoffs Cy Woods 7-8
04/22 George Ranch vs Clear Springs District Playoffs Clear Springs 6-10
04/22 Concordia Lutheran vs Emery/Weiner School District Playoffs Emery/Weiner School 7-9
04/22 Episcopal Houston vs Woodlands District Playoffs Woodlands 2-10
04/21 Woodlands B vs Katy District Playoffs Katy 7-8
04/21 Klein vs Pearland District Playoffs Pearland 6-16
04/21 Ridge Point vs Atascocita District Playoffs Atascocita 8-9
04/21 Stratford vs Langham Creek District Playoffs
04/21 Smithson Valley vs Westlake B District Playoffs Westlake B 12-14
04/21 Cedar Park vs St. Andrew's District Playoffs St. Andrew's 0-1
04/20 Episcopal Houston vs Memorial District Playoffs Episcopal Houston 4-2
04/20 Strake Jesuit vs Kinkaid District Playoffs Kinkaid 5-8
04/20 Awty International School vs Emery/Weiner School District Playoffs Emery/Weiner School 2-18
04/20 Concordia Lutheran vs St. Pius X District Playoffs Concordia Lutheran 10-8
04/19 St. Thomas vs George Ranch District Playoffs George Ranch 7-11
04/19 Bellaire vs Clear Springs District Playoffs Clear Springs 6-10
04/19 Friendswood vs Klein District Playoffs Klein 5-7
04/19 Westside vs Lamar District Playoffs Lamar 10-11
04/19 Houston Christian vs Ridge Point District Playoffs Ridge Point 3-9